KRONIKA ODDÍLŮ ve školním roce 2018/2019

V tomto školním roce Upírci organizují tyto oddíly:

Neviditelné ještěrky - je to nejstarší dosud fungujicí oddíl, dnes již osmáků. Tento oddíl funguje od první třídy a dnes na něj docházejí - Avokádo, Klokan, Hašlerka, Žralok, Tikťak, Rocky, Bird, Kamarád, Toffifee a Čmoud. Letos se zaměříme na přípravu do role pomocníků a praktikantů.

Jedovatý hadi - opět oddíl, který funguje od první třídy, dnes již čtvrťáci na který docházejí - Panda, Eliška, Jedy, Laura, Kačka, Vlčice a Erik.

Divocí tygři - pokračování nového oddílu, dnes druháků, na který docházejí - Kamča, Karin, Matěj, Stelinka, Klaudinka, Dulík, Batman a Natálka.

Prvňáčci - tento nový oddíl se nám také pěkně naplnil - jména doplníme :)

Mexlounky - ryze holčičí oddíl, který se pěkně rozjíždí, funguje několíkátým rokem a členky stále přibývají, tento oddíl si koná své vlastní tábory.

Kutil - na tomto oddíle přibližujeme dětem práci s nářadím, nástroji, vyrábíme ze dřeva, vrtáme, řežeme, šroubujeme, pilujeme, lepíme, natíráme... Vše co by měl každý kluk umět :)

Kondiční cvičení - také letos jsme otevřeli kondiční cvičení, tentokráte jen jednou týdně v úterý. Na oddíl docházejí - Číča, Bára, Áďa, Avokádo, Jedy, Tom, Dulík, Matěj, Mlíko, přislíbili účast Bird a Žralok a zůstávat cvičit se zatím daří i Rockymu.

Adventure oddíl - nový zážitkový oddíl jsme otevřeli letos poprvé, je teprve v rozjezdu, nicméně již za sebou máme dvě schůzky a celkem máme 4 členy a jednoho pomocníka.

Horolezecký oddíl - opět pokračujeme v horolezeckém oddíle, jezdíme každý čtvrtek na horolezeckou stěnu v Holešovicích a také na SmíchOff.

KRONIKA ODDÍLŮ 2016/2017

Ve školním roce 2015/2016 organizujeme oddíly - Prvňáčků - Divocí tygři kam dochází 11 dětí, Druháků - Žraloci, Třeťáků - Jedovatý hadi, Čtvrťáků - Zlobivá káčátka, Páťáků - Orlíci, Šesťáků - Kočičí tlapky, Sedmáků - Neviditelné ještěrky.

Kromě klasických přírodovědně turistických oddílů vedeme také - Kutila, Kondiční cvičení, Mexlounky, Horolezecký oddíl, Záchranáře, Outdoor a Myší kožíšky.

KRONIKA ODDÍLŮ 2015/2016

Oddíly jsou v plném proudu. S nováčky se scházíme každé pondělí od 15:30 do 16:30, tento oddíl je určen pro nejmenší děti.

V tuto chvíli navštěvuje nový oddíl Lukáš, Erik, Jindra, Eliška, Lea, David, Fanda a nově se k nám přidala i Evička. Celkem máme osm dětí. Na poslední schůzce si děti zvolily název oddílu: Jedovatý hadi .

S prvňáčky jsme byli v sobotu 10.10. na prvním výletu po stopách poutníka Sama, kde děti hledaly dopisy, plnily úkoly a nakonec našly truhlu s pokladem.Do oddílu Neviditelné ještěrky přibyl nový člen Mirek. V oddílu Orlíci jsme přivítali Denise a Filipa.

KRONIKA ODDÍLŮ 2014/2015 oddíly v roce 2015:

Klubovnu jsme si vyzdobili a zútulnili tak, aby se nám v ní co nejvíce líbilo. Scházíme se zde s dětmi takřka každý den. Oddíly se nám rozrostly o nový dívčí oddíl Mexlounky, na který dochází sedm děvčat a povídají si o bylinkách, indiánech a nebo tvoří zajímavé rukodělkové věci ;) Máme za sebou spoustu výprav, například do Ronova, Rumburku, Drážďan, Českých Budějovic, také jsme byli na lyžařském pobytu v Příchovicích nebo na muzikálu Mauglí v Praze.

Členové oddílů se snaží získávat dovednosti a znalosti a díky nim dosahovat oddílových úrovní. Zde je přehled k 6.květnu.oddíly ke konci roku 2014:

Od nového školního roku 2014/2015 přebýváme v propůjčené klubovně od města Libčice a sice v objektu Ludvik. Prý do jara, tedy uvidíme, jak zde dlouho vydržíme. Klubovna se nám moc líbí, máme zde stěnu úrovní pro všechny členy upírků. Zde jsou výsledky ke konci roku.oddíly v roce 2014 - aktuální stav získaných úrovní k 23. dubnu 2014:oddíly v roce 2014 - aktuální stav získaných úrovní k 26.únoru 2014:NEVIDITELNÉ JEŠTĚRKY, POPKORNI (Strašidýlka), ORLÍCI

Oddíl Strašidýlek se přejmenoval na Popkorni. S oddíly plníme oddílové úrovně, lovíme bobříky a získáváme oddílové řády. Tento rok se dětem daří, především Ještěrkám. Jakou již má kdo úroveń:

ODDÍLOVÉ ÚROVNĚ

2. KRTEK
-ŽRALOK
-MARTIN
-MÍLA

3. NETOPÝR
-EDDY
-HRNEČEK
-TOMÁŠ
-HONZIK
-TEREZKA
-MÍŠA
-VOJTA

4. KOČKA
-JEŠTĚRKA
-KRISTÝNKA
-KUBA
-KULÍK
-HONZA K.

5. VLK
-MATÝSEK
-KITTY
-HAŠLERKA

6. ŠAKAL
-AVOKÁDO
-ZOMBIK
-TIKŤAK

7. RYS

8. LEV
-PÍĎALKA
S oddílem Popkorni připravujeme dokument. Natáčíme zálesácké a přírodovědné reportáže, které na konci sestříháme a budeme mít účební pomůcku pro nováčky.

S oběma oddíly se při posledních schůzkách seznamujeme s KPZ - krabičkou poslední záchrany. Každý dostal za úkol krabičku si opatřit a do ní sehnat prvních několik předmětů - malou svíčku, tužku, tři sirky a škrtátko


ORLÍCI

Děti z oddílu Orlíci již zvolily oddílový erb. Nejvíce se líbil návrh Tomáška. Při putování za pokladem poutníka Sama jsme zažili pěkný den plný soutěží a her se závěrečným překvapením v podobě zlaté truhly plné pokladů :)

Při schůzkách plníme oddílové úrovně, třetí úroveň zatím získali Terezka a Honzík ! Vojta ji má z minulého roku z oddílu Kočičích tlapek, ze kterého k nám přestoupil.

Při schůzkách se věnujeme turistickým značkám, poznávání stromů a vázání uzlů. Při schůzce 12. a 19.listopadu jsme si vyrobili barevné otisky rukou, které nám zdobí klubovnu.

Na poslední schůzce 26.listopadu nám zanechal další dopis poutník Sam, ve kterém nám napsal o dalším pokladu a úkolech, které je třeba nejdříve plnit...

Oddíl nováčků v Libčicích nad Vltavou

Již jsme měli dvě schůzky na které chodí: Tomáš, Honzik, Terezka, Míša, Vojta a Martin. Hlasovali jsme z návrhů dětí o názvu oddílu a zvítězil název ORLOVÉ. V neděli nás čeká společné putování po stopách poutníka Sama. Najdeme poklad?

Oddíl Ještěrek a Strašidýlek

Do oddílů Ještěrek a Strašidýlek ve středu docházejí: Avokádo, Honzik, Hašlerka, Kristýnka, Hrneček, Ještěrka, TikTak, Klokan, Píďalka, Klárka, Zombik, Kuba a noví členové jsou Vojta a Kryštof. Názvy oddílů zůstávají.

KRONIKA ODDÍLŮ 2012/2013

Poslední schůzky: Zálesáci Praha -> 10.června. Neviditelné ještěrky a Strašidýlka Libčice -> 12.června

ZÁLESÁCI, NEVIDITELNÉ JEŠTĚRKY A STRAŠIDÝLKA
Schůzky se tento školní rok chýlí ke konci. Navštívili jsme s oddíly spoustu zajímavých míst, například jsme byli v Chrudimi, Hradci Králové, na cyklo výpravě pod stany a poslední výprava byla na Hoštejn u Zábřehu na Moravě. Gratulujeme Avokádovi za získání úrovně Kočky a Filipovi za získání Šakala.Oddíl Zálesáci se také rozjíždí, stejně jako Strašidýlka a Neviditelné ještěrky. Na pravidelné schůzky se v našem pražském oddíle Zálesáci přihlašují stávající členové z minulého roku - Honzik, Sušenka, Vendy, Eliška, Filip, Matěj, Martin a nově se k nám připojuje Verča a prvňáček Marek, který hned první schůzku získal přezdívku Preclik.
Tak jako v ostatních oddílech, povídáme si o tom, co nás čeká, co obnáší oddílový desetiboj a také děláme přírodovědný pokus s bramborou a bakteriemi. Pokus se nám vydařil a potvrdili jsme si přítomnost bakterií na našich rukou.
V oddílech Ještěrek, Strašidýlek a Zálesáků rozjíždíme celoroční oddílovou hru Osadníci, ve které se budou snažit její teamy získat co nejvíce surovin na nákup pozemků.


Na obrázku je pozemek Zálesáku a tři teamy červených, modrých a fialových.

->Jirka

Výprava do Českého ráje 28. - 30. září 2012 Naše první výprava mířila do Českého ráje. Zúčastnily se jí děti - Kitty, Zombik, Píďalka, Verča, Kristýnka, Martinek, praktikant - Patrik a vedoucí Markéta, Jirka a tatínek Roman 'Cheb:)'. Vydali jsme se na slibovaný průzkum jeskyní, skalních hradů a nádherné přírody CHKO Český ráj. V sobotu ráno vyrážíme z kempu, kde jsme byli ubytováni v chatičkách, směr Branžež, kde nakupujeme potraviny a pokračujeme směr skalní hrad Valečov a dále pak skalní hrad Drábské světničky. Oba hrady jsme si důkladně prolezli, na Valečově jsme to měli i s průvodcem, který nám pověděl o historii tohoto hradu. Dále Studeným průchodem ke Krásné vyhlídce, Hrázku a Černou louží zpět do kempu. Ten den jsme ušli něco kolem 12 kilometrů. V kempu jsme si také užili pěknou legraci na šlapadle a pramici. Opékali jsme párky na ohni a k sobotní večeři jsme si objednali ruzné druhy pizzy. Počasí nám velmi přálo, většinu času nám na cestu svítilo sluníčko, takže jsme si to všichni moc užili a už se těšíme na výpravu další ;)
->Jirka

Druhá schůzka nového oddílu 27.9.2012 Schůzky se zúčastnili Martin, Matěj, Anička, Péťa a Bětka. Zopakovali jsme si očko, naučili jsme se uzel osmičku a naučili jsme se poznávat dub, buk a javor. Dnes dosáhli Martin, Matěj a Péťa první úrovně – Myš.
->Roman

První schůzky oddílů Neviditelné ještěrky a Strašidýlka 26.9.2012 Opět se po prázdninách setkáváme se členy oddílů Ještěrek a Strašidýlek a vítáme i nováčky těchto oddílů - v oddíle Ještěrek je to Jirka s Anetkou a v oddíle Strašidýlek Jakub. Na příští schůzku by měl přijít nově i Marek. Tedy v oddíle Neviditelné ještěrky máme Matýska, Avokádo, Honzika, Adámka, Hašlerku, Kristýnku, Anetku, Jirku a Marka, v oddíle Strašidýlek Píďalku, Zombika, Raju, Honzika, Jakuba, Klárku a Kačku.
Protože se účastníme Oddílového desetiboje udělali jsme si test na měsíc září. Na jakém místě se naše oddíly umístily se dozvíme při vyhlášení výsledků, které zde zveřejníme. Dále jsme si vysvětlili, co je to Objevitelský atlas Upírkův do kterého budeme vylepovat "přirodovědné úlovky" a Atlas domácích mazlíků ve kterém budeme mapovat domácí mazlíky Libčic a okolí. Také jsme se stihli pokusit o získání řádu síly, který získala Raja, Píďalka a Zombik. Nechyběla ani hra: potravní řetěz.
->Jirka

První schůzka nového oddílu První schůzky prvňáčků dne 20. 9. 2012 se zúčastnily 4 děti – Martin, Péťa, Matěj a Anička. Po seznámení jsme si řekli, co nás čeká, jaká platí na kroužku pravidla a že mají mít s sebou deníček ve formátu A5 s pevnými deskami. Protože svítilo sluníčko, tak jsme šli na hřiště, kde jsme si zahráli pár her a naučili jsme se vázat první uzel – očko. Poté jsme si ještě zahráli nějaké hry a šli jsme do klubovny, kde jsme si ještě zopakovali očko, uklidili a rozloučili se. Děti dostaly za domácí úkol promyslet název oddílu, který budeme na příští schůzce volit.
->RomanKRONIKA SCHŮZEK 2011/2012

Schůzky druhého pololetí a závěr školního roku Oddíly v Praze - Zálesáci a v Libčicích nad Vltavou - Neviditelné ještěrky a Strašidýlka nezahálí a každý týden se schází v klubovnách, povídáme si na téma záchrany zvířat a také o ptácích. Učíme se rozpoznat zvuky našich známých ptáků, dravců i sov. Například Káně lesního, Víra velkého a nebo Sovy pálené.
Pokračuje lov bobříků, především bobříka hmatu a odvahy. V úrovních již máme Rysa, kterého vlastní Raja a Vlka získal na poslední schůzce Píďalka. Na poslední schůzce také získává úroveň Netopýra z oddílu Ještěrek Adámek [Avokádo]. V oddíle Zálesáci drží prvenství stále Honza [Slimák], který má Rysa a Ája s úrovní Šakala.

Tento týden - 11.6. a 13.6. jsme měli schůzky oddílů v tomto školním roce naposledy.
Schůzky oddílů pokračují i ve druhém pololetí V oddíle Zálesáci nám přibyl Matěj. Máme za sebou několik výprav, poslední byla 9.-11. března do Teplic. Zúčastnili se za Zálesáky: Eliška, Honzik, Filip, Matěj a Sranda, Filipův kamarád Lukáš a bývalí členové oddílů Danda, Sára a Martin. Z Libčic s námi jeli Klárka, Píďalka a Paprika s Ondrou a z Kralup se k nám přidala Verča a Martinek. Z dospěláků to byl tatínek Verči a Martinka - Roman, druhý Roman, Markéta, Štěpán a Jirka. Celkem 15 dětí a 4 dospělí. Výpravu jsme si všichni maximálně užili, navštívili jsme teplickou botanickou zahradu, zámeckou zahradu a teplické lázně s tobogánem a zájemci se vyhřívali i v sauně.

Na poslední schůzce jsme vymýšleli způsob, jak pěstovat rostlinku - papriku a nemuseli ji každý den zalévat. Vymysleli jsme mechanismus s knotem a kelímkem na vodu a každý kmen - team, si mechanismus vyrobili a zaseli semínka. Uvidíme, zda nám paprika vyroste.. :)

A máme tu nový rok 2012..

Na prvních schůzkách oddílů Neviditelných ještěrek, Strašidýlek a Zálesáků v novém roce jsme společně vyráběli ptačí krmítko z kokosového ořechu. Ořech jsme nejdříve rozpůlili, vyvrtali do něj šest děr a obě půlky jsme uvázali pomocí provázků k sobě. V Libčicích jsme krmítka rozvěšeli u sokolovny a v Praze na školní zahradě. Do krmítek děti nasypaly ptáčkům směs zrní.Posledních pár schůzek do konce roku...

Na poslední schůzce v listopadu jsme si povídali se Zálesáky o netopýrech, hráli celoodílovku Kmeny a na chodbě hru láva - viz fotky. Na schůzce jsme lovili bobříka hmatu - ulovila jej Lucka !Přikládám pár fotografií ze schůzek Neviditelných ještěrek a Strašidýlek při hře Láva, při budování hry Kmeny a detail vesničky.Začátek listopadu

Volíme řád bílého pera - nejpoctivějšího člena oddílů. Za oddíl Zálesáci získává bílé pero Slimák. Za oddíl Strašidýlka Zuzanka a v oddíle Neviditelné ještěrky Kristýnka. GRATULUJEME.

12.10.2011 - Udělujeme již druhé oddílové úrovně - Krtky

Kdo má již deníček, získává úrověň Myš. Ten, kdo s námi byl na výletu a naučil se uzel očko a osmičku, získal na dnešní schůzce druhou úroveň - Krtka. Gratulujeme.


(učíme se uzly)


10.10.2011 - Zvolili jsme erb oddílu Zálesáci

Erb nakreslil Slimák.5.10.2011 - Zvolili jsme název libčického oddílu

Odhlasovali jsme si název oddílu menších dětí: NEVIDITELNÉ JEŠTĚRKY a název druhého oddílu: STRAŠIDÝLKA.

3.10.2011 - Zvolili jsme název pražského oddílu

Pražský oddíl na své schůzce volil název svého oddílu. Návrhů bylo mnoho a vyhrál název: ZÁLESÁCI


(druhá schůzka Zálesáků v Praze)


První schůzky v novém školním roce

- první schůzky oddílů v Libčicích se konaly ve středu 14. a 15. září. Do oddílu menších dětí přišli Adámek, Honza, Justýnka, Kristýnka a Raja s Emilem. Ve čtvrtek přišli na první schůzku Kryštof, Vendy, Kačka, Honzik a Klárka.
- tento čtvrteční oddíl přesunujeme na středu za oddíl menších dětí
- konečné uspořádání dětí v oddílech v Libčicích je:
první oddíl: Eliška, Kryštof, Honzík, Matýsek, Kristýnka, Tomáš, Adámek a Honza
druhý oddíl: Kačka, Honzík, Raja, Emil, Klárka a Kryštof

- na první schůzku v Praze 26. září přišli: Ája, Martin, David, Vendy, Eliška, Slimák, Honza, Sranda, Filip a Lucka

- názvy oddílů děti v tuto chvíli vymýšlejí


(druhá schůzka menších dětí v Libčicích)